O Portalu

Portal Motosoprawni powstał z chęci podzielenia się satysfakcją jaką jest prowadzenie samochodu przez osobę niepełnosprawną.

     "Uruchamiając silnik wyłączam swoją niepełnosprawność"   

Informacja:
Celem portalu jest zebranie informacji ważnych  dla niepełnosprawnych kierowców, przyszłych kursantów oraz pasażerów. W sekcji "Prawo Drogowe" można przeczytać o przepisach ważnych dla osób zmotoryzowanych. W sekcji "Usługi" dowiesz się natomiast o szkołach specjalizujących się w szkoleniu osób niepełnosprawnych oraz zakładach przystosowujących samochody.

Integracja:
Motoryzacja łączy ludzi!. Pierwszy automobil klub w Polsce powstał ponad 100 lat temu. Kierowcy niepełnosprawni, mają swoje sukcesy jak i specyficzne problemy, warto nimi  się podzielić. Wspólnie możemy wiele zdziałać, możemy walczyć o rzeczy, które nam się naprawdę należą np. o to żeby nie płacić co kilka lat za wymianę prawa jazdy, o ulgi na myjniach samochodowych, bo przecież wszyscy wiedzą że dla nas umycie auta stanowi problem, ale nikt nie pomyślał, że powinniśmy mieć ulgi na mycie na myjniach automatycznych. A autostrady? skoro należą nam się ulgi na PKP, to dlaczego nie mamy mieć tańszych autostrad? Nie wiem czy pamiętacie, osoby niepełnosprawne były zwolnione z podatku drogowego, dopóki nie został wliczony w paliwo. Więc szczerze zachęcam do czynnego korzystania z forum portalu. Mile widziane także osoby chętne do  rozwoju portalu, relacjonowania swojego udziału w wszelakich imprezach motoryzacyjnych, lub porostu chcących opisać swoją drogę do zostania kierowcą i

Obecnie portal oferuje dwie płaszczyzny integracji:

- Forum na którym możesz wypowiedzieć się na jeden z zaproponowanych tematów lub dodać własny temat
- sekcja Społeczność Internetowa - dzięki specjalnie przygotowanym formularzom, możesz opublikować swój profil z informacjami o twojej nauce jazdy i samochodzie.

Po prostu jazda:
Wielu z Nas jadąc, nie tylko zmienia swoje położenie, ale doznaje ogromnej przyjemności z tego faktu. Warto tą przyjemność pokazać innym , szczególnie osobom zdrowym, które może sobie nie zdają sprawy, że to co dla nich jest normalnością, dla nas jest rewolucją w jakości życia i funkcjonowania w społeczeństwie. Szczególnie warto brać udział w wszelkiego rodzaju imprezach motoryzacyjnych, a potem relacjonowanować je na portalu Motosprawni. Mam nadzieje że w przyszłości wspólnie uda nam się zorganizować zlot czy rajd niepełnosprawnych kierowców. Fajnie byłoby pokazać sobie nawzajem nasze samochody, wymienić się doświadczeniami, a przede wszystkim pokazać ludziom pełnosprawnym że:

„Niepełnosprawni – pełnosprawni na drodze”

Dodatkowe informacje