Forum - wpisy

Skrzynia automatyczna czy manualna?

Mam wrażenie, że złą opinie o samochodach z automatyczną skrzynią biegów podzielają osoby, które nigdy nie jeździły na automacie, a co wy sądzicie?

admin2012-03-22 21:32:45
Robiłem prawko na automacie, tak wybrała moja instruktorka i nie żałuje. Mam wrażenie, że niektórzy uważają że jazda na automacie to jest jakieś ograniczenie. Straszyli mnie, że automat to tylko nowy, bo jak się zacznie sypać to pójdę z torbami. Kupiłem Astrę z 92 roku, obecnie jeździ nią mój ojciec . Przy skrzyni nie było robione nic, nawet nie wymienialiśmy oleju. Ja teraz jeżdżę Corsą D i też sobie bardzo chwale. Po prostu bajka nie jazda. Ja nie wiem co to jazda pod górkę na ręcznym czy zgaśnięcie silnika na skrzyżowaniu. Także ja zdecydowanie polecam, a Wy?.
Krzysztof Jagiełło2012-08-26 20:39:07
Ja sam zdawałem w 2008 roku jako Paraplegik (Th7-8) prawko na MANUALNEJ Pandzie z tarczą dokoła kierownicy jako gaz wajchą hamulca obok kierownicy i z czujnikiem na skrzyni biegów na rękę tak włączało się sprzęgło. Zdałem za 1 razem ale dopiero jak 1 raz wsiadłem w samochód z automatyczną skrzynią biegów zrozumiałem jak się męczyłem podczas egzaminu i jazd w ogóle! POLECAM AUTOMAT bez dwóch zdań!
Jaro2012-10-28 14:42:23
Kwestia jakie mamy schorzenia. Prawo jazdy zdawałem w 1999 na PN CARO był przystosowany jak na tamte czasy, półautomatyczne sprzęgło, gaz i hamulec prawą nogą. Pierwsze samochody moje były standardowe były bez przeróbek i dawałem radę. W 2008 zakupiłem VW z DSG poezja jazdy i komfortu, najdłuższa trasa jaką pokonałem za jednym podejściem to 2000 km. Gorąco polecam! O automat dbamy tak jak o całe auto, uważam też, że automat wydłuża żywotność silknika.
2013-07-04 13:42:15
Moim zdaniem tylko automat. Czas przełamać wszystkie uprzedzenia.Od 2010 roku uzytkuje już drugi taki samochód.Pierwszy Touran z DSG.....bajka, obecnie s-max z powershift.....bez dwóch zdań, nie ma lepszego rozwiązania.Nie bójmy się automatycznej skrzyni,wygoda i komfort.Pamietajmy tylko o jednej ważnej zasadzie....."stare" to jest dobre ale tylko wino i skrzypce..
DODAJ NOWY POST

 

Treść postu
Podpis:  
*

obrazek
 Wprowadź napis z obrazka
  *

.

Dodatkowe informacje