Forum - wpisy

Koperta przed domem

Czy masz przed swoim mieszkaniem lub zakładem pracy „swoje” miejsce parkingowe ? Napisz jakie formalności musiałeś załatwić , aby takie miejsce zdobyć W jaki sposób masz oznakowane to miejsce i czy sam pokrywałeś koszty oznakowania tego miejsca?

admin2012-03-22 21:29:30
Kilka lat temu z sąsiadem (również niepełnosprawnym) poszliśmy do naszej administracji z prośbą o wyznaczenie miejsc parkingowych na parkingu przy bloku. Na początku Pani Kierownik miłosiernie powiedziała \\\"wyrażam zgodę\\\", możecie sobie zrobić. Na szczęśćcie szybko zareagowała żona sąsiada pytając jak mąż, inwalida I grupy ma wkopać znak czy wymalować pasy. Napisaliśmy do spółdzielni prośbę o wyznaczenie dwóch miejsc, zgodzili się. I wtedy okazało się, że zrobienie takiego placu w cale nie jest takie proste, pasy muszą być wymalowane specjalną farbą a znak musi mieć określoną wysokość i być dobrze wkopany, żeby nikogo nie przywalił. Jak nam malowali pasy, zszedłem na dół i powiedziałem, że aż tak szerokich miejsc nam nie trzeba i dowiedziałem się, że są wytyczne ile taka koperta ma mieć szerokości i muszą ją zrobić zgodnie z przepisami. Z perspektywy czasu, to dobrze się stało, że mam szeroki plac, bo nie raz wjeżdżają mi do połowy na moje pole i jeszcze w miarę swobodnie mogę wyjechać ze skrętem. Taka koperta to bardzo fajna sprawa, przede wszystkim mamy najbliższe miejsca przy bloku, ja się poruszam w miarę sprawnie, ale sąsiad o chodziku miałby spore utrudnione chodzić z końca parkingu. I drugi plus, prawie zawsze mamy to miejsce wolne. Zdarza się, że ktoś m zajmie ale to jest raz na kilka miesięcy. O tym jak powinna być oznakowana koperta poczytacie w artykule „miejsce parkingowe” Czekam na wasze wpisy
2013-07-04 13:34:22
Kilka słów w tej sprawie.Są miejsca gdzie ktoś mądry nie przewidział oznakowania pionowego.Nasuwa się pytanie , a w zimę ,po opadach śniegu kto wie gdzie parkuje ?Nawet sasiedzi udawali nic nie widzacych.Postawilem znak na własny koszt problem minął do czasu aż ktoś się zorientuje ze nie powinno go tam być według architekta przestrzeni.co wtedy? Nie wiem . Na razie stoi :-).
DODAJ NOWY POST

 

Treść postu
Podpis:  
*

obrazek
 Wprowadź napis z obrazka
  *

.

Dodatkowe informacje